Serdecznie zapraszam na warsztat i indywidualną konsultację.

Jest to warsztat z cyklu Świadomy Nauczyciel 

'Poszukaj Swojej Mocy w Stresie'
15 kwietnia 2018, 10:00 -17:00Zapraszam lektorów, nauczycieli szkolnych, korepetytorów, trenerów i coachów językowych na warsztat i następnie na indywidualną konsultację. 

                                                                                                        1.jpg

Obszary pracy:

Przyjrzymy się konkretnym sytuacjom stresogennym (wymiana doświadczeń)
Poznamy własne pola rażenia stresu
Poszerzymy wiedzę o stresie i radzeniu sobie ze stresem
Poćwiczymy uznane procedury i techniki radzenia sobie ze stresem

Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

Jakie mam pola rażenia stresu?
Gdzie kumuluje się mój stres?
Jaką mam własną skalę stresu?
Z jakich technik i narzędzi radzenia sobie ze stresem mogę korzystać na sali zajęć z uczniami i poza nią?
Jak mogę „inwestować czas”, aby czas nie był stresorem?

W trakcie warsztatu będziemy pracować w oparciu o Metodę TROP oraz metody Ośrodka INTRA, w duchu wartości psychologii humanistycznej , od kilkunastu lat z powodzeniem stosowanych w biznesie.


Trenerzy: Joanna Porębska i Piotr Paczwa

Informacje organizacyjne


Termin warsztatu: 15 kwietnia 2018, 10:00 -17:00 (w tym 1 godzina przerwy na lunch)
Termin indywidualnej konsultacji: do 8 tygo­dni po warsztacie, czas trwania 45 minut.

Miejsce: Strefa Wzrostu, Warszawa, ul. Narbutta 40/15 
https://goo.gl/SS6LQn
Inwestycja: Twój czas, 0 PLN

Zapisy: http://tak4training.com/najblizsze-warsztaty

Szkolenie odbędzie się w grupie 6–12 osób.


Trenerzy: Joanna Porębska i Piotr Paczwa

Joanna Porębska     
Jestem trenerem (Dyplom I stopnia) i coachem w procesie certyfikacji I stopnia,  Grupy TROP i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Mam certyfikację  Cambridge Language Assessment jako Trener CELTA i CELTYL z uprawnieniami Main Course Tutor. Jestem również trenerem SEN (Special Educational needs) w nauczaniu angielskiego w  ramach British Council.
Posiadam międzynarodowe doświadczenie trenerskie, między innymi 2 lata w Wietnamie i rok w Chinach. Specjalizuję się w kształceniu nauczycieli zdobywających uprawnienia do uczenia angielskiego w środowisku międzynarodowym, wspieraniu początkujących nauczycieli jako mentor, a także doskonaleniu kompetencji doświadczonych lektorów British Council w ramach Learning and Development Programme.
Jestem ekspertem nauczania w oparciu o metody aktywizujące, budowanie motywującej relacji z grupą i rozwijanie autonomii uczniów, W procesie szkoleniowym i coachingowym pracuję w oparciu o metodę TROP. Wspieram nauczycieli w rozwoju zawodowym i osobistym poprzez pracę na mocnych stronach i doskonalenie kompetencji takich jak komunikacja z uczniem i dawanie informacji zwrotnej.
Inspiruje mnie poczucie sensu w pracy, w zgodzie ze sobą. W pracy szkoleniowej spędziłam ponad 3000 godzin.
 
"W Metodzie TROP chodzi o to, aby ludzie się uczyli, a nie byli uczeni. Stanie się tak, gdy osoba odpowiedzialna za uczenie siebie i innych stworzy sytuację, w której uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania się poznawczo. Warunkiem zaistnienia sytuacji edukacyjnej są: aktywność, poczucie bezpieczeństwa, współpraca zespołowa, zaangażowanie osobistego doświadczenia i poczucie sensu. Uczenie się następuje w kilku etapach poprzez doświadczenie, wyciąganie wniosków, praktykę i wymianę wiedzy. Ważnym założeniem Metody TROP jest praca na mocnych stronach i empatyczny kontakt.  Empatyczny kontakt z innymi ludźmi to podejście oparte na wzięciu odpowiedzialności za siebie i samoakceptacji, które pozwalają nam poznawać i wchodzić w relacje z osobami, które mają inne wartości, szukać tego co wspólne i wzajemnie się od siebie uczyć." (Dorota i Jacek Jakubowscy - z materiałów TROP).
 
Piotr Paczwa
Z wykształcenia jestem lekarzem, fizjologiem, absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Po zakończeniu studiów byłem pracownikiem naukowym i dydaktycznym WUM, gdzie uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych. Jestem certyfikowanym trenerem Szkoły Trenerów Biznesu INTRA, certyfikowanym konsultantem behawioralnym DISC D3™ (The Institute for Motivational Living, PeopleKeys, EFFECTIVENESS). Od 2001 roku związany jestem z biznesem, gdzie zdobyłem kilkunastoletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami i rozwoju zawodowym pracowników w dziale medycznym firm farmaceutycznych. Jako dyrektor medyczny i trener w swojej pracy bazuję na wartościach psychologii humanistycznej i metodach szkoleniowych według Ośrodka INTRA,  od kilkunastu lat z powodzeniem stosowanymi w biznesie.
 
W rozwoju liderskim pracowników szczególnie zwracam uwagę na pracę na mocnych stronach i doskonalenie kompetencji takich jak komunikacja i dawanie informacji zwrotnej, asertywność, sprawczość, sposoby radzenia sobie ze stresem, techniki relaksacyjne, „gospodarowanie czasem”, efektywność osobista i budowanie misji osobistej.
Szczególnie interesują mnie neurobiologiczne podstawy stresu i technik antystresowych oraz praktyczne zastosowanie procedur, narzędzi antystresowych do codziennego życia w konstruktywnych zmianach w zachowaniu. Motywuje mnie praca z ludźmi, poczucie sensu w pracy, w zgodzie ze sobą i poczucie humoru.

Zapisz się na warsztat

Rezerwuję udział w warsztacie i akceptuję warunki.